FRDI Staff Details – S

1 horana logo

ආයතන ප්‍රධානී

W.D.Lesly_

ඩබ්ලිව්.ඩී. ලෙස්ලි මහතා

අධ්‍යක්ෂ (වැඩබලන)

ඒ. ජේ. වරුසවිතාරන මිය

නියෝජ්‍ය අධ්‍යක්ෂ (පර්යේෂණ)

අංශ භාර නිලධාරීන්

ශාක අභිජනන අංශය

ඩබ්. ඩී. ලෙස්ලි මයා

ජේෂ්ඨ විද්‍යාඥ (ශාක අභිජනන)

අයි. කලුබෝවිල මිය

සහකාර. කෘෂි. අධ්‍යක්ෂ (පර්යේෂණ)

ඩබ්ලි.ව්එ.ම්ආර් කුමාරි මිය

සහකාර. කෘෂි. අධ්‍යක්ෂ (පර්යේෂණ)

ඒ.ජී.කේ.එම්එ.ම්. මංගලා මිය

සහකාර. කෘෂි. අධ්‍යක්ෂ (පර්යේෂණ)

Mr.W.D.Lesly
Principle Agriculture Scientist (Plant Breeding)
Mrs.I. Kalubowila
Assistant Director of Agriculture (Research)
Mrs. W.M.R.Kumari
Assistant Director of Agriculture (Research)
Ms A.G.K.M.N. Mangala
Assistant Director of Agriculture (Research)
Ms G.N. Shiromali
Programme Assistant (Agriculture)
Mr J.A.C.D. Jayasinghe
Research Assistant
Mr.D.Dias Gunawardana
Research Assistant
Ms. N. M Kalpani Karunarathna
Research Assistant
Ms.R.M.N.K. Rathnayaka
Research Assistant
Mr G.B.S.Wajira Kumara
Agriculture Instructor
Mrs. W.A.P. Madushani
Technical Assistant
Mrs. S.S.Haputhathrie
Research Sub Assistant

ශෂ්‍ය විද්‍යා අංශය

ඒ. ජේ. වරුසවිතාරන මිය

ජේෂ්ඨ විද්‍යාඥ (ශෂ්‍ය විද්‍යා)

Ms H.L.T. Anuradha
Research Assistant
Ms.T.A.D.C.Lakshani
Research Assistant
Mrs. E.A.S.Hasanthi
Graduate Trainee

ජේෂ්ඨ විද්‍යාඥ අංශය

කේ. ඒ. රේණුකා මිය

ජේෂ්ඨ විද්‍යාඥ ( ජේෂ්ඨ විද්‍යාඥ )

එම්.ආර්.ඩී.එල් කුලතුංග මහතා

සහකාර. කෘෂි. අධ්‍යක්ෂ (පර්යේෂණ)

Mr H.L.G.R. Hewawasam
Ms.J.K.S.Jayalath
Research Assistant
Ms. K.A.S. Chathurika
Research Assistant
Mr. K.G.N.S.Priyankara
Research Sub Assistant

කීට විද්‍යා අංශය

ඒ. එස්. පුෂ්පකුමාරි මිය

ජේෂ්ඨ විද්‍යාඥ (කීට විද්‍යා)

අයි. කේ. අතපත්තු මයා

සහකාර. කෘෂි. අධ්‍යක්ෂ (පර්යේෂණ)

Mrs. M.P.T.S.Karunasena
Research Assistant
Ms M.G.N.E. Mahagollage
Research Assistant Entomology
Ms.R.N.De Silva
Research Assistant

ව්යාධි විද්‍යා අංශය

ආචාර්ය පී. ඩබ්ලිව්. අලහකෝන් මිය

ජේෂ්ඨ විද්‍යාඥ (ව්යාධි විද්යා) (Contract)

එම්. කුරුප්පු මිය

සහකාර. කෘෂි. අධ්‍යක්ෂ (පර්යේෂණ)

ජේ.සී. රාජපක්ෂ මිය

සහකාර. කෘෂි. අධ්‍යක්ෂ (Contract) ජේෂ්ඨ විද්‍යාඥ (ව්යාධි විද්යා)

ටී.එම්.එන්.ඩී.තෙන්නකෝන් මිය

සහකාර. කෘෂි. අධ්‍යක්ෂ (පර්යේෂණ)

Dr.(Mrs.) P.W.Alahakoon
Principle Agriculture Scientist (Pathology) (Contract)
Ms M. Kuruppu
Assistant Director of Agriculture (Research)
Mrs. J.C.Rajapakshe
Assistant Director of Agriculture (Contract)
Mrs. T.M.N.D.Thennakoon
Assistant Director of Agriculture (Research)
Ms N.H. Jayawardana
Programme Assistant (Agriculture)
Ms .K.Nilmini
Research ssistant
Agriculture instructor Mr. E.L Sisira Jayathilaka ellawelasisira@yahoo.com 0718183236
Mr. W.T.S.S.Wickramasinghe
Research ssistant

ආහාර තාක්ෂණ අංශය

මනෝජි බුලත්කන්දගේ මිය

සහකාර. කෘෂි. අධ්‍යක්ෂ (පර්යේෂණ)

Mr.J.D.C.Dinesh
ResearchAssistant
Ms.K.S.R. Gunawardana
Research Assistant
Ms.K.S.R. Gunawardana
Technical Assistant (Extension)
Mr. E.G.C.Kaliston
Research Sub Assistant

අස්වනු නෙලීමෙන් පසු තාක්‍ෂණ අංශය

එස්. ටී. බද්දේගම මිය

සහකාර. කෘෂි. අධ්‍යක්ෂ (පර්යේෂණ)

Ms B.L.D.L.D. Wijesundara
Research ssistant
Assistant Director Of Agriculture(Dev.) Mrs. J.A. Joseph janefbs@yahoo.com 077-3211975
Mrs. D.C.L. De Silva
Research Assistant

පටක සංස්කෘතික අංශය

ආර්. එන්. අයි. පෙරේරා මිය

සහකාර. කෘෂි. අධ්‍යක්ෂ (පර්යේෂණ)

Mr U. Nalin De Silva Residence
Agriculture Instructor
Ms.A.P.Wijesinghe
Rsearch Assistant
Ms.P.S.Sandaruwani Kumarage
Research Assistant

සංවර්ධන අංශය

එම්.ඒ.ඩබ්ලිව්. මල්කාන්ති මිය.

සහකාර. කෘෂි. අධ්‍යක්ෂ (සංවර්ධන)

එම්.එන්.සී. වීදේහ මහතා

සහකාර. කෘෂි. අධ්‍යක්ෂ (සංවර්ධන)

Mr.W.A.R.D Welgama
Agriculture Monitoring Officer
Mr T.P. Pahalage
Programme Assistant (Agriculture)
Ms.M.S.Karunathilake
Agriculture Instructor
Ms K.C. Madushani
Agriculture Instructor
Mr H.P. Gunathilaka
Agriculture Instructor
Ms S. A.S.P.Seneviratne
Agriculture Instructor
Ms G.S.P. Jayasinghe
Agriculture Instructor
Mr K.G.T.D.Karunarathna
Agriculture Instructor
Mr.Tuder agampodi
Agriculture Instructor
Mr Sujith Massilage
Agriculture Instructor
Mrs. K.A.C.S.Kumarapperuma
Research Assistant
Mr.G.A.P.Samaranayake
Technical Assistant (Extension)
M.H.R.M. Jayapala
Technical Assistant (Extension)
Mrs.U.G.C.S.Udagedara
Technical Assistant (Extension)
Mrs. N.V.R.Nawagamuwa
Technical Assistant (Extension)
Miss A.A.M.L.M.Abegunawardena
Technical Assistant (Extension)
Mrs. H.N.K.Gunathilaka
Technical Assistant (Extension)

ගොවිපල අංශය

එස්.ඩී.ඩී.එන්. සදනායක මයා

ගොවිපල්කළමණාකාර කෘෂිකර්ම උපදේශක

Mr S.D.D.N. Sandanayake
Farm Manager
Agriculture Instructor
Mr Tharindu Priyankara Siriwardana
Assistant Farm Manager
Agriculture Instructor
Mr.R.L.Jagodaarachchi
Technical Assistant (Extension)
H.G.D.S. Weerakoon
Technical Assistant (Extension)
Mrs.J.K.R.L.Jayaneththi
Farm Clark

සමාජ ආර්ථික අංශය

පී.එස්.ආර්.පේමරත්න මිය

සහකාර. කෘෂි. අධ්‍යක්ෂ (ආර්ථික විද්‍යා)

Mrs. R.A.K.Kalyani
Economics Assistant

පරිපාලන අංශය

එච්.ජේ.පියසේන මයා

පරිපාලන නිලධාරී

Mrs. K.N.Pushpanjalee
Chief Public Management Assistant
Mrs. P.M.G.Abeysinhe
Public Management Assistant
Mr. D.P.Abeygunawardena
Public Management Assistant (Store Keeper)
Mr. P.D.jayasekara
Public Management Assistant (Store Keeper)
Mrs. W.N.S.Walpita
Public Management Assistant
Mrs. H.D.K.P.Dilrukshi
Public Management Assistant
Mr. S.B.N.Keerthi
Public Management Assistant
Mrs. W.K.H.Withanage
Public Management Assistant
Mr. P.D.R.Jayasinghe
Public Management Assistant
Mrs. T.H.Opanayake
Public Management Assistant
Mrs. K.P.Weragala
Public Management Assistant
Miss. D.D.P.Walpita
Development Officer
Mrs. S.T.Sewwandi
Development Officer
Mrs. W.W.G.Kanchana
Development Officer
Mr. M.K.M.Mirshad
Information & communication Technology Assistant
Mr. Y.C.P.Gunawardena
Circuit Bungalow Keeper